Fabryczna City


Opis Inwestycji

Na terenie poprzemysłowym dawnych zakładów Państwowej Wytwórni Wódek POLMOS powstaje wielofunkcyjny kompleks o nazwie FABRYCZNA CITY, w ramach którego powstaną budynki biurowe, usługowe oraz mieszkalne. Do tego infrastruktura towarzysząca oraz przestrzeń rekreacyjna. Nigdzie w Krakowie nie jest tak dobrze zaplanowana symbioza funkcji mieszkalnej i pracowniczej w otoczeniu obiektów handlowych, gastronomicznych i hotelowych.

 

Projekt FABRYCZNA CITY ma w zamyśle stanowić samowystarczalną całość zapewniającą dostęp do komplementarnych usług, gdzie będzie można znaleźć idealną równowagę między pracą a życiem prywatnym.

W obrębie części zabytkowej powstanie czterogwiazdkowy hotel Mercure Kraków Fabryczna City, aż 2000 m2 powierzchni spa & fitness z basenem, parking podziemny, bar i restauracje. Zrewitalizowana część zabytkowa przewiduje również 3500 mnowoczesnej i komfortowej powierzchni konferencyjnej. Powstanie także 6 bardzo interesujących konceptów gastronomicznych z klimatycznymi ogródkami zlokalizowanymi w pasażu pomiędzy zabytkowymi budynkami, a jeden z lokali będzie dysponował własnym browarem z piwem warzonym na miejscu. Otwarte zostanie również muzeum wódki, w celu upamiętnienia prawie 100-letniej tradycji tego miejsca. 

Część mieszkaniowa składa się z dziesięciopiętrowego budynku mieszkalnego M1 z lokalami usługowymi w parterze, w którym zostało łącznie zaprojektowanych 207 mieszkań o powierzchni od 34 do 200 m2. Na poziomie -1 będzie znajdował się garaż wielostanowiskowy z wydzielonymi miejscami postojowymi. Część mieszkań na najwyższej kondygnacji będzie posiadać widokowe tarasy na dachu budynku. Zakończenie budowy planowane jest na I/II kw. 2021 r.

 

Część biurowa, FABRYCZNA OFFICE PARK, jest kompleksem pięciu biurowców klasy A o łącznej powierzchni najmu ok. 68 tys. m2, realizowanym zgodnie z założeniami zielonej certyfikacji BREEAM, kładącej nacisk na ekologię, zrównoważone zagospodarowanie terenu, oszczędność zasobów wody, większą efektywność energetyczną inwestycji oraz najwyższą jakość materiałów zastosowanych wewnątrz budynków. Pierwszy z budynków został już oddany do użytku najemców i uzyskał najwyższą możliwą ocenę certyfikacji BREEAM Final na poziomie OUTSTANDING!

 

STATUS INWESTYCJI

Budynek M1 w trakcie realizacji.

Termin realizacji I/II kwartał 2021Deweloper

Inter-Bud Developer

Biuro sprzedaży

ul. Grzegórzecka 67 f, 31-559 Kraków
tel. +48 12 390 79 59
e-mail: info@fabrycznacity.pl
www.fabrycznacity.pl

Lista Wybranych Mieszkań

Przykładowe mieszkanie 1
ilość pokoi: 3
powierzchnia: 77,57 m2

piętro: IV
Przykładowe mieszkanie 2
ilość pokoi: 1
powierzchnia: 36,52 m2

piętro: VI