O Plebiscycie

Po raz czwarty czytelnicy "Krakowskiego Rynku Nieruchomości" mogą wybrać inwestycję, która ich zdaniem zasługuje na miano Inwestycji Przyjaznej Mieszkańcom. Plebiscyt ten jest jedynym konkursem, w którym o zwycięstwie danej inwestycji decydują subiektywne odczucia osób zainteresowanych zakupem nieruchomości, czyli faktycznych klientów firm deweloperskich. Aby ułatwić głosującym podjęcie decyzji, w okresie od lutego do czerwca na łamach dwutygodnika prezentowane są wszystkie realizacje zgłoszone do plebiscytu. Każda inwestycja jest przedstawiana według jednego, konkretnego schematu. Głosować można na kilka sposobów: za pośrednictwem strony internetowej www.plebiscyt.krn.pl, na kuponach drukowanych w "Krakowskim Rynku Nieruchomości" oraz na specjalnych kuponach rozdawanych podczas targów mieszkaniowych.


Istnieje kilka innych konkursów na najlepszą inwestycję, ale oceny zawsze dokonują ludzie z branży, czyli wprost związani z deweloperką, bądź też redakcje pism. Wówczas brane są pod uwagę bardziej lub mniej sformalizowane kryteria, takie jak lokalizacja, cena, jakość, stosunek ceny do jakości, infrastruktura otoczenia i inne tzw. racjonalne czynniki. Nasz plebiscyt ma zgoła odmienne założenie - mówił podczas uroczystego ogłoszenia wyników pierwszej edycji prezes spółki KRN media Krzysztof Janowski. Dla czytelników "Krakowskiego Rynku Nieruchomości" "przyjazność inwestycji" ma dwojakie znaczenie: jednym zależy na jej biznesowym charakterze, innym - na warunkach przyjaznym rodzinom. Wszystkie zgłaszane projekty deweloperskie mają unikalne cechy, które dla każdego mogą stać się tymi najistotniejszymi przy wyborze "Inwestycji Przyjaznej Mieszkańcom".


Każdy głosujący może wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą jest tygodniowy pobyt dla dwóch osób w luksusowym hotelu w Kołobrzegu. Aby zostać uczestnikiem konkursu, wystarczy tylko wymyślić hasło reklamowe dla inwestycji zgłoszonej do plebiscytu.

Termin nadsyłania głosów: 15.06.2017 r.

Rozstrzygnięcie plebiscytu i uroczystość wręczenia statuetki odbędzie się w czerwcu, relacja z tego wydarzenia oraz wyniki plebiscytu zostaną opublikowane w numerze 12/2017 "Krakowskiego Rynku Nieruchomości".

statuetka

Poprzednia edycja

Zwycięzca III edycji

Głosami czytelników "Krakowskiego Rynku Nieruchomości" zwycięzcą III edycji plebiscytu "Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom" został projekt Bunscha Park powstający w Dębnikach. Oficjalne rozdanie nagród odbyło się 23 czerwca 2016 r. podczas uroczystej gali, zorganizowanej w hotelu Witek w Modlniczce, przy ul. Handlowców. W tym roku czytelnicy dwutygodnika "Krakowski Rynek Nieruchomości" po raz kolejny mogli zadecydować, która z inwestycji zgłoszonych do plebiscytu jest miejscem najbardziej przyjaznym mieszkańcom Krakowa. Tak jak w poprzednich edycjach konkursu, celem plebiscytu było wyłonienie drogą głosowania projektu deweloperskiego, który najbardziej odpowiada oczekiwaniom przyszłych lokatorów. Partnerem III edycji plebiscytu została sieć marketów budowlanych Castorama. Drugie oraz trzecie miejsce czytelnicy przyznali odpowiednio inwestycjom: Osiedle Grzegórzki Park oraz Wilga Park II.

zwyciezcy

Bunscha Park jest pierwszym osiedlem w Polsce o tak przemyślanej koncepcji architektonicznej, w którym zastosowano innowacyjne technologie budowlane, a w aranżacji zieleni użyto nadmorskich gatunków roślin, aby przyszli mieszkańcy mogli oddychać zdrowym, czystym powietrzem (bogatym w jod, magnez, sód, wapń, potas, brom i inne mikroelementy), ciesząc się ciszą i spokojem w otoczeniu bujnej roślinności.

Osiedle tworzy harmonijny i zwarty układ 5 cztero- i pięciokondygnacyjnych budynków, z otwarciami atrialnego wnętrza na osiach północ-południe i wschód-zachód, zapewniającymi szeroką perspektywę. Dopełnieniem wnętrza są: mała architektura, liczne ciągi spacerowe, strefa wypoczynkowa oraz plac zabaw dla dzieci. W obrębie inwestycji powstanie również galeria handlowo-usługowa.
Inspirowaną najnowszymi trendami architekturę eleganckich budynków zaprojektowano przy zastosowaniu naturalnych materiałów, takich jak: kamień, stal nierdzewna, szkło i aluminium, które zapewniają zarówno wysokie walory estetyczne elewacji, jak i jej trwałość.


W imieniu zarządu Bunscha Park serdecznie dziękuję za tak prestiżowe wyróżnienie. Jest nam bardzo miło, że głosujący wybrali akurat nasze osiedle jako Inwestycję Przyjazną Mieszkańcom. Szczególnie dlatego, że w to przedsięwzięcie wkładamy wszystkie nasze umiejętności, siły i serce - powiedziała, odbierając statuetkę, Agnieszka Kopacz, wiceprezes zarządu Bunscha Park. Wielki ukłon w stronę organizatorów plebiscytu za realizację tak ciekawej i wartościowej inicjatywy.

Poprzedni laureaci

Warto przypomnieć także poprzednich laureatów. W premierowej, pierwszej edycji plebiscytu w 2013 r. zwycięzcą zostało osiedle mieszkaniowe "Fajny Dom" zrealizowane przez Mota Engil Real Estate i Estia. Z kolei w roku 2015 statuetka trafiła do twórców osiedla "Lawendowa 3", zlokalizowanego w podkrakowskich Zielonkach. Nagrodzona inwestycja została zrealizowana przez spółkę Lawendowa 3. Serdecznie zapraszamy do udziału w Plebiscycie!